קיבוץ

עוד כנער הצטרף יוסקה לתנועת הנוער העובד והלומד דרכה הגיע לגרעין אשר היה מיועד לקיבוץ אלומות. בשנת 1951 עוזבים כמה מחברי הגרעין, יוסקה ביניהם, את אלומות ומגיעים לראש הנקרה.

בצעירותו עבד יוסקה כטרקטורן, כנוייניק, כחצרן, הקים וניהל את פרויקט המלפפונים ועוד ועוד…  בהמשך יצא לשלוש שנים של פעילות תנועתית כגזבר מהם חזר לריכוז ענף הבניה (בניית השכונה הדרומית והצפונית, חדר האוכל, ועוד) , המשיך כגזבר הקיבוץ, אחר כך כמנהל אדמ. של התרביות ויצא לעבודה של מספר שנים במילואות ממנה חזר בשנת 1993, אז הקים ויסד את ענף עובדי החוץ והיזמות בקיבוץ, תפקיד אותו מילא עד יומו האחרון תוך שהוא גם ממשיך ולוקח חלק בוועדות השונות של תשלובת מילואות.

לצד כל אותם תפקידים תמיד היה לתחום החברתי והתרבותי מקום מרכזי בחייו – שנים רבות שימש כרכז התרבות של הקיבוץ במהלכן יזם והפיק פעילויות רבות וערבי תרבות מרגשים, ואף התמנה לרכז הפעילות התרבותית של המועצה האזורית מטה אשר ופעל רבות ליסוד וקיום פעילויות תרבות אזוריות, כשלצד כל אלה  הוא לא זונח לרגע את אהבתו הגדולה לריקוד – אם כרקדן ואם כמנהל הלהקה האזורית צוותא גליל מערבי.
בשנת 1999, שנת חייו האחרונה, למרות ולצד מלחמתו העיקשת במחלת הסרטן, הוא אינו מוותר ומצטרף לצוות הפקת אירועי שנת היובל של הקיבוץ. את זר הפרחים שהוענק לו בסיום האירוע לאות תודה, קיבל בהתרגשות רבה ועיניים דומעות.

לפתיחת האלבום לחצו על אחת התמונות • לדפדוף לחצו על החיצים הלבנים הגדולים שיופיעו בצידי המסך • ליציאה הקישו Esc
לא מצליחים לראות את התמונות ? הקישו כאן

ריקוד »»

מודעות פרסומת
מודעות פרסומת